Najlepsze akcesoria rowerowe dla bezpieczniejszej i przyjemniejszej jazdy‍Jazda na rowerze to świetny sposób na ćwiczenia i poznawanie otaczającego Cię świata. Może być również bardzo niebezpiecznym zajęciem, zwłaszcza jeśli jeździsz po ruchliwych ulicach lub w innych niebezpiecznych miejscach. Aby uczynić jazdę bezpieczniejszą i przyjemniejszą, warto zainwestować w odpowiednie akcesoria do roweru. Aby zachować jasność umysłu i skupić się na drodze przed sobą, pozbądź się czynników rozpraszających (takich jak telefon) dzięki tym akcesoriom. Od podświetlanych kasków po dzwonki, które nie przestają dzwonić - istnieje wiele przydatnych akcesoriów rowerowych, które pomogą Ci zachować bezpieczeństwo i pozwolą czerpać jeszcze więcej radości z jazdy. Oto przegląd najlepszych akcesoriów rowerowych, które sprawią, że Twoja jazda będzie bezpieczniejsza i przyjemniejsza.

GPS tracker

Lokalizator GPS to urządzenie, które pomaga Ci śledzić położenie Twojego roweru przez cały czas. Jeśli jesteś osobą, która lubi długie przejażdżki po górach, lasach lub pustyniach - lub jeśli musisz podróżować z rowerem, ponieważ nie masz samochodu - urządzenie śledzące GPS jest niezbędnym narzędziem. Jeśli Twój rower zostanie skradziony, urządzenia śledzące GPS ułatwią Ci jego ponowne odnalezienie lub odnalezienie go przez policję. Lokalizatory występują w wielu różnych formach - jako małe kółko, które można przymocować do kierownicy, jako urządzenie, które można zainstalować na ramie roweru lub jako małe urządzenie, które można przymocować do kierownicy. Lokalizatory GPS są szczególnie przydatne, gdy jeździsz w odległych miejscach, gdzie w pobliżu jest mniej ludzi. Jeśli coś Ci się stanie, nikt inny nie będzie wiedział, gdzie jesteś.

Przednie i tylne światło LED

Jeśli jeździsz na rowerze w warunkach słabej widoczności (w gęstej mgle, deszczu lub w nocy), lub jeśli podróżujesz po ruchliwych, niebezpiecznych drogach, powinieneś zdecydowanie zainwestować w reflektor i światło tylne. Większość reflektorów jest wystarczająco jasna, aby dać kierowcom jadącym za Tobą wystarczająco dużo czasu na zwolnienie i zjechanie na bok - w ten sposób masz więcej miejsca i bezpieczeństwa. Podczas gdy wiele reflektorów rowerowych jest wystarczająco jasnych, aby być widocznym w warunkach słabej widoczności, zazwyczaj nie dają one wystarczająco dużo światła, aby zobaczyć, co jest przed Tobą. W tym miejscu pojawia się światło tylne - pomaga ono zobaczyć, co jest przed Tobą. Nowoczesne lampki LED, przeznaczone dla rowerzystów, są również wodoodporne i działają przez wiele godzin na jednym ładowaniu.

Opony i buty szosowe

Jeśli jeździsz po polnej ścieżce, nie potrzebujesz opon szosowych. Jeśli jeździsz po gładkiej asfaltowej ścieżce, możesz nadal używać opon do rowerów górskich. Ale jeśli jeździsz po gładkiej asfaltowej ścieżce z wybojami, mieszanką żwiru i innymi przeszkodami - zdecydowanie powinieneś zaopatrzyć się w opony szosowe. W ten sam sposób, jeśli używasz wytrzymałych butów, prawdopodobnie będziesz w porządku na gładkiej asfaltowej ścieżce. Ale jeśli musisz przejść przez żwir, błoto lub wyboje, powinieneś zainwestować w buty odpowiednie do drogi. Opony szosowe są cieńsze niż opony do rowerów górskich - dzięki temu są lżejsze i bardziej odporne na przebicia. Mają też inne wzory bieżnika - mają mniej, ale głębsze rowki, które mają za zadanie lepiej trzymać się drogi i ułatwiać jazdę. Niektóre opony szosowe mają nawet specjalną powłokę, która sprawia, że są bardziej odporne na wodę i dłużej służą.

Wytrzymały zamek

Jeśli nie chcesz, aby Twój rower został skradziony, powinieneś zdecydowanie zainwestować w solidny zamek. W zależności od budżetu, możesz zaopatrzyć się w mocny, wytrzymały zamek kablowy, grubszy zamek łańcuchowy, a nawet rowerowy U-lock. Większość złodziei potrafi złamać prawie każdy zamek, ale możesz im to utrudnić, zamykając rower w odpowiednim miejscu. I tak - zamykanie roweru w niewłaściwym miejscu może ułatwić złodziejom złamanie zamka.

Oddychająca odzież

Jeżdżąc na rowerze, pocisz się - zwłaszcza jeśli jeździsz w upalne dni. Jeśli nosisz ciężkie, nieoddychające tkaniny, szybko zrobisz się bardzo gorący i niekomfortowy. Jeśli nosisz nieoddychające tkaniny, takie jak wełna lub tkaniny syntetyczne, będziesz się bardzo pocić, a pot będzie przesiąkał przez ubranie i sprawi, że będzie Ci zimno i niewygodnie. Z drugiej strony, jeśli nosisz naturalne tkaniny, takie jak bawełna, będziesz pocić się mniej, a twoje pocenie się będzie kontrolowane przez ubranie - twoje ubrania będą wchłaniać i zatrzymywać twój pot, utrzymując cię w komforcie i suchości. Naturalne tkaniny są również znacznie wygodniejsze i lżejsze niż tkaniny syntetyczne. I oczywiście, tkaniny naturalne są bardziej przyjazne dla środowiska niż tkaniny syntetyczne.

Sprzęt ochronny

Jeśli jeździsz na rowerze po ruchliwych drogach, zdecydowanie powinieneś zainwestować w dobry kask i nakolanniki. Dobry kask ochroni Twoją głowę w razie wypadku, a nakolanniki ochronią Twoje kolana. Możesz również kupić rękawiczki, które pomogą Ci lepiej trzymać kierownicę. Kask powinieneś nosić nawet wtedy, gdy jeździsz na rowerze tylko po spokojnych drogach. Jeśli zamierzasz jeździć w warunkach słabej widoczności (gęsta mgła, ulewny deszcz lub w nocy), musisz również używać jaskrawej i odblaskowej kamizelki lub odzieży.

Zastosowania.

  • Jeśli jesteś początkującym rowerzystą, aplikacja do śledzenia GPS pomoże Ci pozostać na właściwej ścieżce. W ten sposób unikniesz zgubienia się w nowym mieście, a nawet możesz śledzić swoje postępy i zobaczyć, jak bardzo poprawiłeś się w czasie.
  • Jeśli jeździsz na rowerze w warunkach słabej widoczności, jasna i odblaskowa aplikacja pomoże Ci być widocznym dla innych użytkowników dróg.
  • Jeśli jeździsz po ruchliwych, niebezpiecznych drogach, dobry kask i nakolanniki, jasna i odblaskowa odzież oraz solidna blokada pomogą Ci zachować bezpieczeństwo.
  • Jeśli chcesz zachować zdrowie, aplikacje takie jak Strava, Endomondo i Map My Ride sprawiają, że jazda na rowerze jest bardziej interesująca, zabawna i satysfakcjonująca.